Prominent & Leading Manufacturer from New Delhi, we offer ss tube polishing machine, 4 head tube polishing machine, 3 head tube polishing machine, tube polishing machine in noida, tube polishing machine in gurgaon and tube polishing machine in najafgarh.
₹ 270000 / Piece Get Latest Price
| Polishing Type | Square Tube |
| Max Tube Diameter | 26 to 38 mm |
| Automation Grade | Automatic |
| Material | Stainless Steel |
| No Of Heads | Two Head |
| Surface Finish | Matt |
| Tube Material | MS |
| Capacity | 5 ton |
| Phase | 3 phase |
| Frequency | 60 hz |
| Voltage | 240 v |
| Warranty | 1 year |
₹ 180000 / Piece Get Latest Price
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Capacity | 5 ton |
| Material | Mild Steel |
| Country of Origin | Made in India |
| Location | Pan India |
₹ 125000 / Piece Get Latest Price
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Capacity | 5 ton |
| Material | Mild Steel |
| Country of Origin | Made in India |
| Location | Pan India |
₹ 135000 / Piece Get Latest Price
| Automation Grade | Automatic |
| Capacity | 1 ton |
| Material | Mild Steel |
| Country of Origin | Made in India |
| Location | Pan India |
₹ 120000 / Piece Get Latest Price
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Capacity | 5 ton |
| Material | Mild Steel |
| Country of Origin | Made in India |
| Location | pan india |
₹ 190000 / Piece Get Latest Price
| Automation Grade | Automatic |
| Capacity | 5 ton |
| Material | Mild Steel |
| Country of Origin | Made in India |
| Location | Pan India |
₹ 136000 / Piece Get Latest Price
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Capacity | 25 ton |
| Material | Mild Steel |
| Country of Origin | Made in India |
| Location | Pan India |
₹ 180000 / Piece Get Latest Price
| Automation Grade | Manual |
| Capacity | 25 ton |
| Material | Mild Steel |
| Country of Origin | Made in India |
| Location | Pan India |
₹ 135000 / Piece Get Latest Price
| Automation Grade | Automatic |
| Capacity | 25 ton |
| Material | Mild Steel |
| Country of Origin | Made in India |
| Location | Pan India |
₹ 120000 / Piece Get Latest Price
| Automation Grade | Manual |
| Capacity | 5 ton |
| Material | Mild Steel |
| Country of Origin | Made in India |
| Location | Pan India |
₹ 135000 / Piece Get Latest Price
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Capacity | 5 ton |
| Material | Mild Steel |
| Country of Origin | Made in India |
| Location | Pan India |
₹ 120000 / Piece Get Latest Price
| Automation Grade | Automatic |
| Capacity | 1 ton |
| Material | Mild Steel |
| Country of Origin | Made in India |
| Location | Pan India |
₹ 120000 / Piece Get Latest Price
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Capacity | 5 ton |
| Material | Mild Steel |
| Country of Origin | Made in India |
| Location | Pan India |
₹ 120000 / Piece Get Latest Price
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Capacity | 1 ton |
| Material | Mild Steel |
| Country of Origin | Made in India |
| Location | Pan India |
₹ 190000 / Piece Get Latest Price
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Capacity | 5 ton |
| Material | Mild Steel |
| Country of Origin | Made in India |
| Location | Pan India |
₹ 120000 / Piece Get Latest Price
| Automation Grade | Manual |
| Capacity | 5 ton |
| Material | Mild Steel |
| Country of Origin | Made in India |
| Location | Pan India |
₹ 120000 / Piece Get Latest Price
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Capacity | 5 ton |
| Material | Mild Steel |
| Country of Origin | Made in India |
| Location | Pan Inida |
₹ 120000 / Piece Get Latest Price
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Capacity | 1 ton |
| Material | Mild Steel |
| Country of Origin | Made in India |
| Location | India |
₹ 175000 / Piece Get Latest Price
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Capacity | 10 ton |
| Material | Mild Steel |
| Country of Origin | Made in India |
| Location | Pan India |
₹ 120000 / Piece Get Latest Price
| Automation Grade | Manual |
| Capacity | 5 ton |
| Material | Mild Steel |
| Country of Origin | Made in India |
| Location | Pan India |
₹ 120000 / Piece Get Latest Price
| Automation Grade | Manual |
| Capacity | 1 ton |
| Material | Mild Steel |
| Country of Origin | Made in India |
| Location | Pan India |
₹ 185000 / Piece Get Latest Price
| Automation Grade | Manual |
| Capacity | 10 ton |
| Material | Mild Steel |
| Country of Origin | Made in India |
| Location | Pan India |
₹ 180000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 5 ton |
| Material | Mild Steel |
| Country of Origin | Made in India |
| Location | Pan India |
| Automation Grade | Manual |
₹ 120000 / Piece Get Latest Price
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Capacity | 10 ton |
| Material | Mild Steel |
| Country of Origin | Made in India |
| Location | Pan India |
₹ 175000 / Piece Get Latest Price
| Automation Grade | Automatic |
| Capacity | 25 ton |
| Country of Origin | Made in India |
| Location | Pan India |
| Material | Mild Steel |
₹ 135000 / Piece Get Latest Price
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Capacity | 25 ton |
| Material | Mild Steel |
| Country of Origin | Made in India |
| Location | Pan India |
₹ 176000 / Piece Get Latest Price
| Automation Grade | Automatic |
| Capacity | 25 ton |
| Material | Mild Steel |
| Country of Origin | Made in India |
| Location | Pan India |
₹ 120000 / Piece Get Latest Price
| Automation Grade | Automatic |
| Capacity | 5 ton |
| Material | Mild Steel |
| Country of Origin | Made in India |
| Location | Pan India |
₹ 350000 / Piece Get Latest Price
| Polishing Type | Square Tube |
| Max Tube Diameter | 26 to 38 mm |
| Automation Grade | Automatic |
| Material | Stainless Steel |
| No Of Heads | Two Head |
| Surface Finish | Matt |
| Tube Material | MS, SS |
| Power Consumption | 10 kW |
| Phase | Single |
| Frequency | 50 Hz |
| Voltage | 440 V |
| Number Of Head | 3 Head |
| Finishing | Color Coated |
Minimum order quantity: 2 Piece
Shambhu Chauhan (CEO)
Balaji Super Polishing Machine
Ground Floor, Flot At KH. No. 714/1, Rohtak Road, Mundka, Tondermal Chowk
New Delhi - 110041, Delhi, India