Pioneers in the industry, we offer 40 hp pipe polishing machine, two head pipe polishing machine, mini bend pipe polishing machine and automatic pipe tube polishing machine from India.
₹ 375000 / Piece Get Latest Price
| Power | 40 HP |
| Automation Grade | Automatic |
| Body Material | MS |
| Frequency | 60 HZ |
| Pipe Diameter | 50 mm |
| Voltage | 220 V |
₹ 125000 / Piece Get Latest Price
| Power | 10 HP |
| Machine Capacity | As Per Head Capacity Change |
| Automation Grade | Automatic |
| Body Material | MS |
| Frequency | 60 HZ |
| Main Motor | 7.5 HP |
₹ 165000 / Piece Get Latest Price
| Power | 5 HP |
| Automation Grade | Automatic |
| Body Material | MS |
| Frequency | 60 HZ |
| Main Motor | 7.5 HP |
| Voltage | 240V |
₹ 120000 / Piece Get Latest Price
| Automation Grade | Automatic |
| Capacity | 10 ton |
| Material | Mild Steel |
| Phase | 3 Phase |
| Frequency | 60 Hz |
| Voltage | 240 V |
Pipe Polishing Machine built with advanced technology for uniform results. Widely trusted for polishing stainless steel, mild steel, and decorative pipe applications in fabrication units.
Shambhu Chauhan (CEO)
Balaji Super Polishing Machine
Ground Floor, Flot At KH. No. 714/1, Rohtak Road, Mundka, Tondermal Chowk
New Delhi - 110041, Delhi, India