Pioneers in the industry, we offer 2 hp flat polishing machine and bend tube polishing machine from India.
₹ 170000 / Piece Get Latest Price
| Product Type | Pipe Polisher |
| Power Consumption | 2 HP |
| Power | 10 kW, 3 HP |
| Phase | Single Phase |
| Rated Voltage | 240 V |
| Automation Grade | Automatic |
| Material | Mild Steel |
| Frequency | 50 Hz |
| Motor Speed | 2800 RPM |
| Power Source | Electric |
Minimum order quantity: 2 Piece
₹ 170000 / Piece Get Latest Price
| Automation Grade | Automatic |
| Capacity | upto 1 ton |
| Material | Mild Steel |
| Power Consumption | 2 kwh |
| Phase | Three Phase |
| Voltage | 220 V |
Shambhu Chauhan (CEO)
Balaji Super Polishing Machine
Ground Floor, Flot At KH. No. 714/1, Rohtak Road, Mundka, Tondermal Chowk
New Delhi - 110041, Delhi, India