Our product range includes a wide range of square pipe polishing machine and pipe polishing machine.
₹ 750000 / Piece Get Latest Price
| Power | 10 HP |
| Machine Capacity | 150 kg/hr |
| Automation Grade | Automatic |
| Frequency | 60 Hz |
| Pipe Diameter | 20 cm |
| Voltage | 240 V |
₹ 750000 / Piece Get Latest Price
| Automation Grade | Automatic |
| Power | 150 kW |
| Body Material | Mild Steel |
| Frequency | 50 Hz |
| Pipe Diameter | 5 inch |
| Surface Treatment | Color Coated |
| Voltage | 440 V |
| Power Source | Electric |
| Number Of Head | 8 Head |
Minimum order quantity: 2 Piece
Shambhu Chauhan (CEO)
Balaji Super Polishing Machine
Ground Floor, Flot At KH. No. 714/1, Rohtak Road, Mundka, Tondermal Chowk
New Delhi - 110041, Delhi, India